وبلاگ

10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

سریال حلقه های قدرت آمازون
فیلمنامه نوجوان

10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

آنچه در این بلاگ می خوانید

سریال ارباب حلقه ها، حلقه های قدرت، افسانه ای از هزاران سال پیش از «هابیت» و «ارباب حلقه ها» نوشته جی.آر.آر. تالکین است.

10- جف بزوس ساخت این سریال را ممکن کرد

زمانی که برادران وارنر و موسسه تالکین پیشنهاد ساخت یک سریال را دادند، آمازون از ابتدا پیشتاز بود تا در نهایت آن را برنده شد و بزوس حقوق آن را خرید.

بزوس خودش به ساخت سریال های فانتزی علاقه داشت و به آمازون پرایم گفته بود سریالی در حد و اندازه بازی تارج و تخت بسازند. بزوس و آمازون هیچ وقت شانس ساخت ارباب حلقه ها را از دست نمی دادند.

بزوس 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

9- عصر دوم پر از تعارض

به طور کل  حلقه های قدرت  درعصر دوم سرزمین میانه روایت می شود. ارباب حلقه ها و هابیت به ندرت به این عصر اشاره می کنند به جز آخرین اتحاد انسان ها و الف ها علیه سائورون.

حلقه ها 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

با این حال عصر دوم، نقش مهمی را ایفا می کند و سریال بر تما م آن رویدادها تمرکز خواهد کرد. زمانی حلقه های قدرت آغاز می شود که موجودات سرزمین میانه در صلح هستند چون دشمن قبلی آن ها مورگوت شکست خورده و از سائورون خبری نیست. در ادامه شکل گیری حلقه های قدرت، ظهور ارباب تاریکی سائورون، سقوط پادشاهی سرزمین نومنور و آخرین اتحاد بین الف ها و انسان ها را دنبال می کند.

های قدرت 7 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

8- سائورون فراتر از یک چشم غول پیکر خواهد بود

سائورون نماد شرورترین موجود در تمام دوران هاست در حالی که طرفدارانش کمتر او را دیده اند. او در عصر سوم در دل موجودات آزاده و طرفدارانش وحشت ایجاد می کرد. از آنجا که حلقه های قدرت بر عصر دوم تمرکز دارد تماشاگران می توانند بیشتر او را در صحنه ببینند.

های قدرت 1 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

تماشاگران شاهد تشکیل ارتش شیطانی او خواهند بود و زمانی که به آناتار تبدیل می شود تا الف ها را فریب بدهد. از آنجا که ساخت سریال برای پنج فصل برنامه ریزی شده در فصل اول نقش زیادی ندارد.

های قدرت 5 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

7- دلیل تمرکز بر عصر دوم

بعد از خرید حقوق سریال، آمازون برای ارباب حلقه ها وهابیت و داستان های دیگر درخواست داد. شاید تعجب آور باشد که داستان فعلی تنها گزینه ی سازندگان نبود. آن ها می خواستند اسپین آفی با حضور گیملی محبوب بسازند.

های قدرت 4 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

زمانی که پین و مک کی به تیم پیوستند همه برنامه ها کنار گذاشته شد. آمازون از ایده آن ها برای تمرکز بر عصر دوم خوشش آمد. همانطور که گفته اند: «می خواهند چیزی درخور تالکین بسازند، یک مگا حماسه بزرگ تالکینی»

های قدرت 6 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

6- آیا پیتر جکسون سریال را می نویسد

علاوه بر طرفداران کتاب های تالکین، از زمانی که جکسون فیلم های سرزمین میانه را کارگردانی کرده، طرفدارانش چند برابر شدند. بنابراین عده ای فکر می کنند که آیا جکسون در این سریال نقشی دارد؟

نه، صحبت های اولیه درباره جکسون وجود داشت ولی به قول خودش خبری از سازندگان نشد.

های قدرت 3 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

5- این سریال لحن تالکین را دارد

در طول تولید حلقه های قدرت، سازندگان اعلام کردند که چندین نویسنده و توسعه دهنده از سریال بازی تاج و تخت به آن ها می پیوندند. پین و مک کی تاکید کردند که این سریال خانواده پسند خواهد بود. آن ها به طرفداران نگران تالکین اطمینان دادند که هدف تولید آن ها برانگیختن لحن نمادین کتاب های تالکین و ایجاد چیزی ست که احساس می کنند با حماسه افسانه ای مرتبط است.

های قدرت 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

4- لوکیشن حلقه های قدرت

همه طرفداران فیلم از مکان های نمادین سرزمین میانه، از گوندور و روهان گرفته تا شایر و موردور، به خوبی آگاه هستند. از آنجا که تمدن هنوز تحت تأثیر سائورون قرار نگرفته بود، در سپیده دم عصر دوم رونق گرفت و بسیاری از همان مکان‌ها هنوز هم وجود دارند. این سریال در دوران اوج خود لوکیشن های آشنای زیادی را نمایش می دهد.

طرفداران برای اولین بار می توانند پادشاهی جزیره نومنور و پایتخت الف ها لیندون را ببینند. از سوی دیگر شایر اما هنوز به جزیره صلحی که در فیلم های جکسون است تبدیل نشده است.

های قدرت 8 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

3- نقش هارفوت ها

بدون شک هابیت ها شخصیت های اصلی مشهورترین آثار جی آر آر تالکین هستند. بیلبو بگینز در هابیت و چهار هابیت در ارباب حلقه‌ها نیز به معروف‌ترین قهرمانان فانتزی تبدیل شده‌اند.

های قدرت 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند
با این حال، هابیت ها جزء داستان های عصر دوم نبودند. بنابراین، سازندگان هارفوت ها را در این سریال معرفی می کنند و داستان آن ها در «حاشیه جستجوی بزرگتر» اتفاق می افتد. طرفداران می‌توانند انتظار داشته باشند که هارفوت‌ها به نجات جهان کمک کنند.
های قدرت 9 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

2- نام اپیزود اول در حال حاضر «در سنگ»

نام قسمت اول حلقه های قدرت “سایه گذشته” است. این عنوان برای کسانی که ارباب حلقه‌ها را خوانده‌اند آشنا به نظر می‌رسد، زیرا فصل دوم اولین قسمت کتاب است.

این فصل خاص لحن را از هابیت ها و گندالف به سمت فرودو بگینز تغییر داد که سفری را آغاز می کند که زندگی او را به کلی تغییر می دهد. همچنین بر روی گندالف تمرکز داشت که به فرودو در مورد تاریخ حلقه یک نفر شرور گفت. جای تعجب نیست که طرفداران باید انتظار داشته باشند که سریال در قسمت اول دارای نکات اصلی داستانی باشد.

های قدرت 2 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند

1- وقایع عصر دوم فشرده هستند

طبق آثار تالکین، دوره دوم از سقوط مورگوت تا شکست سائورون، در مجموع 3411 سال به طول انجامید. به گفته نویسندگان سری جدید، آنها در نظر داشتند از این به عنوان یک الگو استفاده کنند و از یک الگوی غیر خطی پیروی کنند که رویدادهای مهم را برجسته می کند.
های قدرت 10 10 نکته ای که طرفداران حلقه های قدرت آمازون نمی دانند
با این حال، این رویکرد مانع از همراهی مخاطب در سریال می شد. در عوض، حلقه‌های قدرت وقایع عصر دوم را در چند دهه خلاصه می‌کند. این به نویسندگان کمک می کند تا به درستی شخصیت های فانی را بسازند که اگر خط زمانی اصلی دنبال می شد کشته می شدند.
منبع : www.cbr.com​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

پر امتیازترین محصولات

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه